GKS Szombierki Bytom - Ruch Radzionków 1:1

Przybycie Ruchu Radzionków na GKS Szombierki Bytom zawsze wzbudzało większe zainteresowanie wśród lokalnych kibiców i nie inaczej było w sobotę. 
Na trybunach tego ogromnego stadionu, który kiedyś mógł pomieścić około 30 000 osób, zasiadło około 500 widzów w tym nasza, blisko stuosobowa grupa z Radzionkowa. 
Derby z GKSem Szombierki Bytom to taki „Rodzynek” na tle innych, derbowych meczów w naszym kraju. Niestety oba kluby nigdy nie miały łatwo pod względem organizacyjnym jak i kibicowskim.



Po upadku kopalni węgla kamiennego, momentalnie w Ruchu Radzionków i Szombierkach skończyły się pieniądze, a kibicowsko wystarczy spojrzeć jakimi ekipami jesteśmy otoczeni.
Dzięki tym problemom i całej trudnej otoczce umocnił się lokalny patriotyzm i tożsamość.
Do Bytomia dojechaliśmy dwoma autokarami w prawie 100 osób. 
Razem z nami tego dnia gościnnie 10 kibiców Podbeskidzia Bielsko Biała i z tego miejsca dziękujemy za wsparcie. 
Podczas derbów ultrasi nie zaprezentowali tematycznej oprawy, ale ruch Ultras to nie tylko sektorówki i pirotechnika i tym razem był inny pomysł na oprawę. 
Na wejście piłkarzy rzucono Żółto – Czarnymi serpentynami, które w zasadzie do końca meczu fruwały gdzieś tam nad głową bocznego sędziego i ochrony, która stała przy naszym sektorze.
Były również flagi na kiju w barwach Ruchu Radzionków.
Na płocie wywieszono dużo małych flag, taki typowy, angielski styl. 
Była również flaga GóRRki, która tydzień temu zaliczyła debiut na meczu domowym z Gwarkiem Tarnowskie Góry.
Kibice GKSu Szombierki Bytom również zebrali się w młynie, wspólnie z młodzieżą z Akademii Piłkarskiej. 
Zaprezentowali oprawę z sektorówką w barwach, skromną pirotechniką oraz został wywieszony transparent z hasłem „Jedni z ostatnich tej na wyginięciu rasy – Szombierkorze”, który wisiał przez cały mecz.

Na boisku piłkarze Cidrów zremisowali 1:1 po bramce Alana Sprota. 
Nie był to łatwy mecz, więc ten remis trzeba docenić i uszanować tym bardziej, że w rundzie wiosennej Ruch Radzionków jeszcze nie przegrał. 




Dodane: 2026-03-24
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04