Pierwsza Liga Śląska - Co nas czeka w nowej, IV Lidze

Znamy już pełną listę klubów, które zagrają z nami w Sezonie 2024/2025 w Pierwszej Lidze Śląskiej, czyli inaczej IV liga, ale już zrobiona na nowych zasadach.
W poprzednim sezonie walka o utrzymanie trwała do ostatniej kolejki, a w przerwie zimowej nawet nasz klub nie był pewny utrzymania, a nawet wręcz przeciwnie – Część osób nie dawała nam szans na utrzymanie, ponieważ w klubie panował jeden, wielki chaos, jednak piłkarze po przerwie zimowej pokazali charakter i ostatecznie skończyliśmy na wysokiej pozycji.
Ale to już było, to już historia, teraz czas na grę w Pierwszej Lidze Śląskiej z nowymi drużynami i przede wszystkim klubami z kibicami.
Po połączeniu obydwóch grup na Śląsku, w końcu drużyna z pierwszego miejsca awansuje bezpośrednio do III ligi, a nie jak do tej pory, że trzeba było jeszcze zagrać baraż.

W nowym sezonie nie zagramy już między innymi z Szombierkami Bytom, Szczakowianką Jaworzno, czy Myszkowem.
„Zieloni” zakończyli sezon w dolnej części tabeli i mimo wszystko będzie brakować Górniczych Derbów z Szombierkami
Czy będzie nam brakować spotkań z Szczakowianką i Myszkowem ?
Raczej nie, bo obydwie ekipy już prawie nic nie wnosiły do naszej ligi.
Pierwsi zawiesili działalność dwa lata temu po tym, jak zaliczyli 0 w Radzionkowie, a drudzy przestali jeździć na wyjazdy i jak by tego było mało, to gości u siebie również nie przyjmują.

Z nowych klubów z którymi zagramy w Pierwszej Lidze Śląskiej na uwagę zasługują dwie konkretne ekipy, czyli ROW Rybnik oraz Odra Wodzisław.
ROW utrzymał się rzutem na taśmę, w ostatniej akcji meczu, właśnie podczas meczu z Myszkowem.
Powinno nas to ucieszyć, bo ROW Rybnik to topowa ekipa w Polsce, z mocnymi zgodami i pojedynek z nimi będzie hitem ostatnich lat w tej buraczanej lidze.
Odra Wodzisław to klub, który w jakimś stopniu jest podobny do Cidrów.
Razem mieliśmy przygodę w Ekstraklasie, razem mieliśmy ogromne problemy finansowe i organizacyjne, no i kibicowsko Odra to solidna marka.
Mimo tych wszystkich problemów na przestrzeni ostatnich lat, to przy Odrze Wodzisław pozostała spora grupa wiernych kibiców.
Oprócz tych dwóch klubów, to ponownie zagramy z Gwarkiem Tarnowskie Góry, ale już nie w III lidze, a w IV.
Gwarek obecnie nie posiada zorganizowanych kibiców, ale derbowe pojedynki z nimi zawsze stały na wysokim poziomie.
Pojeździmy też w kierunku Gór, bo w Pierwszej Lidze Ślaskiej zagramy z Kuźnią Ustroń i rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała.
Niestety została z nami Przemsza Siewierz, tak pół żartem, pół serio, bo znów ta Siewierz, znów ten Jarka, znów te samoloty na głowami.

Jedno jest pewne – nadchodzący sezon będzie bardzo ciekawy nie tylko na boisku, ale na trybunach.
Połączenie śląskich grup na pewno doda nam trochę świeżości, a pojedynki z ROWem Rybnik i Odrą Wodzisław będą prawdziwym, piłkarskim świętem w Radzionkowie.


Dodane: 2024-06-27
ultrasruch.com - Serwis kibiców Ruchu Radzionków | South Inferno ' 04